מוזמנים לפגישת  הכרות ללא התחייבות. לתאום 054-6255344
 
 
------------------------------------
הכנת דוחות שנתיים, הכנת הצהרת הון, מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי
 
מרויחים מעל 640 אלף שח בשנה? יש לכם הכנסות פאסיביות בחול? יש הכנסות פאסיביות בישראל? מדווחים שכ"ד לפי מס שולי? - אתם חייבים בהגשת דוחות שנתי
 
שילמתם מיסי מקרקעין? שבח? ניתן לפנות למשרד לצורך בדיקת התשלום. רבים מקבלים החזרים בעקבות הטיפול במיסים הללו
 
מוזמנים לפגוש אותנו במשרדים בתל אביב או סגולה. לתיאום - 077-2307058 
054-6255344
 
10 השלבים להקמת עסק
מזל טוב! החלטתם לצאת למסע עצמאי ולפתוח עסק. קבלו את התרשים שיעזור לכם לעבור נכון את השלבים בדרך להצלחה. צאו לדרך!

חגית גבאי עמיאל יועצת מס,MBA  מינהל עסקים
הכתבה התפרסמה במגזין  וואלה
 
 1. < >בחינת הרעיון
  יש לערוך בחינות נוספות: איזה צורך קיים בשוק למוצר או השירות? מי יהיו הלקוחות של המוצר, מי קהל היעד? איך להגיע אליו? מהם היתרונות שלו על פני המתחרים? מיהם המתחרים? מה עוד מוצע בשוק? יש לבחון את החוזקות והחולשות של המוצר ביחס למתחרים, לזהות את סביבת הפעילות - האיומים הקיימים שאינם בשליטתנו, ובמקביל את ההזדמנויות העסקיות. רצוי לעשות מחקר שוק קטן, שתוצאותיו ירחיבו את הידיעה. יהיו גם דברים שיילמדו תוך כדי תנועה והתקדמות. מומלץ להתמקד תחילה בתחום עסקי מצומצם ומוגדר, ובהמשך לשנות ולהרחיב.
 2. תוכנית עסקית
  התוכנית העסקית, בכל היקף, מטרתה להציג את הרעיון העסקי דרך היבטים שונים. הצגת הנתונים תיעשה באופן מילולי ודרך הצגת מספרים וחישובים. התוכנית תכלול את הרעיון העסקי, השלבים בפיתוח העסק, המבנה ארגוני, מוצרים ו/או שירותים, דרכי שיווק ומכירות לקהלי יעד, מצב השוק, המתחרים. במסגרת התוכנית יוצג צפי הכנסות של העסק, כולל הנחות היסוד עליהן הוא התבסס: דו"ח רווח והפסד, תזרים מזומנים, דוחות תמחיר, תוכנית ההשקעות ומקורות המימון.
 3. < >אישורים, רשיונות, תקנים ותעודות
  ישנם עסקים או מקצועות המחויבים בטרם הפעלתם לקבל רישיון, אישור, או תעודה. יש לוודא היטב בטרם ההתחלה מה נדרש מהעסק בענף, ולוודא שהמקום שנבחר עומד בתקנים הנדרשים. יש לפנות למחלקת הרישוי באזור הקמת העסק.
 4. התייעצות לפני ההחלטה
  לאחר איסוף המידע, הלמידה, החישובים ובחינת אפשרויות המימון ובטרם קבלת ההחלטה - מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחומים שונים, כמו: יועצי מס, עורכי דין ויועצים עסקיים, ולהחליט - GO / NO GO.
 5. פתיחת חשבון בנק
  רצוי ומומלץ לעבוד עם חשבון בנק עסקי, נפרד מהחשבון פרטי. בבנק, נסדיר את מסגרת האשראי לעסק - כמו: ריביות ותנאי החשבון. בכל מקרה, בפתיחת התיקים ברשויות יהיה צורך להציג מספר חשבון בנק.

   
 6. פתיחת תיקים ברשויות המס
  תיק במע"מ - לרוב, עסקים קטנים פותחים עוסק מורשה או פטור, אך קיימות גם אפשרויות נוספות, כמו: חברה בע"מ, או שותפות. ישנם מקצועות חופשיים המחויבים בפתיחה של עוסק מורשה. יש ללמוד את החובות לעניין חשבוניות, קבלות וספרים מיוחדים הנדרשים על פי המקצוע. העוסקים המורשים יידרשו להגיש דיווחים חודשיים או דו-חודשיים. העוסק הפטור ידווח אחת לשנה. ניתן להיעזר ביועצי מס לצורך פתיחת תיק, הגשת הדוחות והדרכה לניהול ספרים כנדרש, כמו: תעודת משלוח, קופה רושמת, יומן רופא וכדומה.
  תיק במס הכנסה - אחת לשנה, יהיה על העוסקים הפטורים והמורשים להגיש דו"ח שנתי. הדו"ח יכלול בפירוט את כלל ההכנסות העסקיות, ההוצאות, והתוצאה = הרווח - וכן, את כלל ההכנסות מהמקורות השונים. לעיתים נידרש לשלם מקדמות על חשבון המס אחת לחודש/יים. ואף הצהרת הון. במידה שיועסקו עובדים, יש לפתוח גם עבורם תיקי ניכויים במס הכנסה וביטוח לאומי. לצורך כך ניתן להיעזר ביועצי מס.
  תיק בביטוח לאומי - ההגדרה בביטוח לאומי מעט שונה לעניין "עצמאי", ומותנית במספר שעות וגובה ההכנסה הצפויה עליה מצהירים בפתיחת התיק. עם פתיחת התיק, יש לשלם מקדמות לאורך השנה על בסיס הרווח הצפוי.

   
 7. הכנת מקום העסק
  הגיע שלב הביצועים והעשייה, הכנות אחרונות לקראת הפתיחה: רכישת ציוד ומלאי, שיפוץ והכנת המקום, הזמנת ותליית שלטים, עיצוב ורכישת רהיטים, חשבוניות / קבלות, הפקות פרסום, נוכחות ברשתות חברתיות ועוד.

   
 8. הפתיחה
  פתיחתו של העסק ותחילת המסע כעצמאים. הרעיון הפך למציאות. כדאי לאמץ תכונות של בעלי עסקים מצליחים, שיעזרו להוביל את העסק להצלחה: אופטימיות, עמידות בתקופות קשות, אמונה, והתמדה. בהצלחה!

 
   
טלפון משרד > 08-8680155 • פקס > 08-8581552 • טלפון נייד > 054-6255344
     
לייבסיטי - בניית אתרים